Ustawienie świateł mijania w samochodzie

Ponad 5000 warsztatów na terenie całego kraju
Gwarancja na montowane częsci
Jakość Q-Service i Perfect Service

Gwarancja jakości usługi

Dlaczego należy regulować światła?

W każdym samochodzie reflektory oświetlające drogę muszą zostać wyregulowane tak, aby świeciły na odpowiedniej wysokości. Nie mogą one świecić zbyt nisko, ponieważ nie zapewniałyby odpowiednio dalekiego oświetlenia drogi przed pojazdem. Nie mogą także świecić zbyt wysoko, gdyż oślepiałyby innych uczestników ruchu, powodując zagrożenie.

Kiedy należy regulować światła?

Po każdym demontażu reflektora, czy po wymianie żarówki świateł mijania lub drogowych, konieczne jest sprawdzenie i ewentualnie wyregulowanie wysokości świecenia reflektorów. Jest to czynność, której nie jesteśmy w stanie wykonać bez urządzenia zwanego spektrofotometrem.

Jak wygląda regulacja świateł?

Regulacja polegać będzie na ustawieniu przed samochodem wspomnianego urządzenia, a następnie włączeniu świateł mijania i sprawdzeniu na skali widocznej przez wziernik spektrofotometru, czy światło reflektora świeci na odpowiednią wysokość. Ważne jest także ustawienie strumienia światła w linii poziomej tak, aby reflektor świecił na wprost, a nie na pobocze lub środek drogi.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Dokonanie regulacji świateł uwarunkowane jest także wstępnym ustawieniem urządzenia do regulacji reflektorów według wskazówek podanych przez producenta samochodu, umieszczonych na naklejce na reflektorze lub w innym miejscu w komorze silnika. Trzeba też pamiętać, że w samochodach wyposażonych w regulację zasięgu świateł z wnętrza kabiny należy przed przystąpieniem do regulowania reflektorów ustawić przełącznik zasięgu świateł na pozycję zero, czyli jak najdalej.

Wysyłasz pytanie o naprawę samochodu

Jakie usługi Cię interesują?
Gdzie pasuje Ci wizyta w warsztacie?
Jak się z Tobą skontaktować?

Oddzwaniamy z wyceną

Nasz konsultant proponuje Ci warsztat i cenę.
Proponujemy Ci zakup części w atrakcyjnej cenie.
Ty decydujesz o terminie, miejscu i koszcie usługi.

Oceniasz wykonanie usługi

Możesz podzielić się uwagami na temat warsztatu.
Oceniasz warsztat, jakość obsługi i usług.
Twoja ocena jest przekazywana do warsztatu.

Znajdź najbliższy warsztat i umów się na wizytę.

Ponad 1700 warsztatów z gwarancją jakości Q-service i Perfect Service