Wymiana, naprawa, regeneracja rozrusznika w samochodzie

Ponad 5000 warsztatów na terenie całego kraju
Gwarancja na montowane częsci
Jakość Q-Service i Perfect Service

Gwarancja jakości usługi

Co to jest rozrusznik?

Rozrusznik samochodowy będący silnikiem elektrycznym, wraz z oprzyrządowaniem służącym do rozkręcenia wału korbowego silnika w celu przeprowadzenia rozruchu jednostki napędowej. Rozrusznik posiada specjalny mechanizm pozwalający zazębić go z kołem zamachowym silnika, a po uruchomieniu silnika odłączyć go. Mechanizm ten nazwany jest bendiksem. Dodatkowym elementem rozrusznika jest elektromagnes, którego zadaniem jest wstępne zazębienie rozrusznika z kołem zamachowym silnika.

Jak wygląda wymiana rozrusznika?

Jeśli którykolwiek z wymienionych wcześniej elementów rozrusznika zawiedzie, konieczne jest wymontowanie całego podzespołu z samochodu, aby można było przeprowadzić jego naprawę. W zależności od konstrukcji samochodu i umiejscowienia rozrusznika operacja ta będzie różnie przebiegać. Z reguły jednak polegać będzie ona na odłączeniu przewodów elektrycznych dochodzących do rozrusznika i odkręceniu śrub mocujących go do bloku silnika. Może to wymagać dostępu do silnika od spodu, a więc podniesienia samochodu na podnośniku i wymontowania osłon znajdujących się pod silnikiem i skrzynią biegów.

Co warto jeszcze wiedzieć?

Trudno określić, jaka jest żywotność rozrusznika, ale nie należy ignorować pierwszych objawów jego zbliżającej się awarii w postaci nietypowych odgłosów towarzyszących uruchamianiu samochodu. Tak zwane „zawieszanie się” rozrusznika polegające na braku reakcji na przekręcanie kluczyka w stacyjce powinno być dla nas sygnałem do natychmiastowego udania się do warsztatu w celu dokonania naprawy, co uchroni nas przed późniejszą niemiłą niespodzianką w postaci braku możliwości uruchomienia silnika.

Wysyłasz pytanie o naprawę samochodu

Jakie usługi Cię interesują?
Gdzie pasuje Ci wizyta w warsztacie?
Jak się z Tobą skontaktować?

Oddzwaniamy z wyceną

Nasz konsultant proponuje Ci warsztat i cenę.
Proponujemy Ci zakup części w atrakcyjnej cenie.
Ty decydujesz o terminie, miejscu i koszcie usługi.

Oceniasz wykonanie usługi

Możesz podzielić się uwagami na temat warsztatu.
Oceniasz warsztat, jakość obsługi i usług.
Twoja ocena jest przekazywana do warsztatu.

Znajdź najbliższy warsztat i umów się na wizytę.

Ponad 1700 warsztatów z gwarancją jakości Q-service i Perfect Service