Naprawa i wymiana głowicy samochodowej

Umów wizytę
801 980 980 lub 22 714 11 11

Co to jest głowica silnika i kiedy ulega uszkodzeniu?

Głowica silnika jest częścią stanowiącą zamknięcie komory spalania oraz korpusem dla mechanizmu rozrządu. Zawiera ona także szereg kanałów olejowych i chłodniczych. W głowicy montowane są różnego rodzaju czujniki, na przykład ciśnienia oleju czy temperatury płynu chłodzącego. Wskutek przegrzania silnika, wypalenia gniazd zaworowych, zdeformowania czy rozszczelnienia, konieczna jest wymiana głowicy.

Jak wygląda wymiana głowicy silnika?

Demontaż uszkodzonej głowicy polega na rozłączeniu dochodzących do niej przewodów chłodniczych, kolektora dolotowego i wydechowego oraz wszelkich innych połączeń elektrycznych i podciśnieniowych. Następnie zdejmowana jest pokrywa zaworów i rozpinany jest układ rozrządu. Następnie wykręcane są śruby mocujące głowicę zwane jej szpilkami. Montaż nowej głowicy wymaga uprzedniego wyposażenia jej w mechanizm sterowania zaworami, czyli zawory ze sprężynami, popychacze, dźwigienki, samoregulatory hydrauliczne, wałki rozrządu, uszczelniacze i prowadnice zaworowe. Następnie na oczyszczoną powierzchnię bloku silnika nakładana jest nowa uszczelka głowicy.

Po osadzeniu nowej głowicy na bloku jest ona przykręcana z zastosowaniem nowych szpilek głowicy, gdyż śruby te raz użyte ulegają rozciągnięciu i nie nadają się do ponownego wykorzystania. Następnie montowana jest pokrywa zaworów wraz z nową jej uszczelką. Podłączane są wszystkie rozłączone przy demontażu przewody i złącza. Należy zastosować nowy pasek rozrządu wraz z jego rolką prowadzącą i napinającą. Silnik powinien zostać zalany nowym olejem i powinien zostać zmieniony filtr oleju.

Prawidłowo przeprowadzona naprawa gwarantuje pełną sprawność układu zaworowego i szczelność komór spalania oraz magistrali olejowej i chłodniczej silnika.

Składasz zapytanie

Które usługi warsztatowe Cię interesują? Kiedy i gdzie pasuje Ci wizyta w warsztacie?

Oddzwaniamy z wyceną

Nasz konsultant proponuje Ci jeden z naszych warsztatów, a następnie ustalasz termin i koszt.

Oceniasz wykonanie usługi

Jeśli chcesz podzielić się uwagami na temat
warsztatu - oceniasz warsztat i usługę.

lub zadzwoń:
801 980 980 / 22 714 11 11

Znajdź najbliższy warsztat i umów się na wizytę

w 5000 punktach sieci warsztatów Motointegrator Partner

Masz pytania? Zadzwoń

801 980 980 lub 22 714 11 11