Montaż układu klimatyzacji samochodowej

Naprawy, serwis i przeglądy
5000 punktów zakupu i montażu w sieci warsztatów
Motointegrator Partner

Gwarancja jakości usługi

Klimatyzacja jest podzespołem znacząco podwyższającym komfort podróży poprzez umożliwienie schłodzenia wnętrza samochodu w upalny dzień. Podnosi ona także bezpieczeństwo jazdy, gdyż poza schładzaniem powietrza także je osusza, co pozwala zapobiec zaparowaniu od wewnątrz szyb samochodu.

Klimatyzacja składa się z wielu elementów, takich jak kompresor napędzany od silnika samochodu, chłodnicy klimatyzacji, parownika zamontowanego w systemie nawiewu, filtra osuszającego, zaworu rozprężnego, akumulatora ciśnienia oraz różnego rodzaju przewodów łączących wszystkie części w jeden układ. We wnętrzu układu znajduje się czynnik roboczy, który jest sprężany przez kompresor, a następnie ulega rozprężeniu w parowniku powodując schłodzenie go i opływającego parownik powietrza z nawiewu. Układ napełniony jest także olejem, którego zadaniem jest smarowanie kompresora od wewnątrz oraz konserwowanie uszczelnień wszystkich części.

W samochodach nie wyposażonych fabrycznie w klimatyzację możliwe jest zamontowanie tego układu z zastosowaniem oryginalnych części lub zestawów innych producentów dedykowanych do montażu w danym modelu samochodu. Operacja taka wymaga ingerencji w układ elektryczny, zamontowania kompresora i chłodnicy zwanej skraplaczem oraz wmontowania do układu wentylacji parownika. Konieczne jest także zamontowanie we wnętrzu auta włącznika klimatyzacji oraz wielu innych elementów.

W dzisiejszych czasach klimatyzacja nie jest już luksusem, a koszt jej zamontowania nie jest wygórowany. Warto rozważyć ten krok, jeśli chcemy cieszyć się chłodem we wnętrzu naszego pojazdu.

Wysyłasz pytanie o naprawę samochodu

Jakie usługi Cię interesują?
Gdzie pasuje Ci wizyta w warsztacie?
Jak się z Tobą skontaktować?

Oddzwaniamy z wyceną

Nasz konsultant proponuje Ci warsztat i cenę.
Proponujemy Ci zakup części w atrakcyjnej cenie.
Ty decydujesz o terminie, miejscu i koszcie usługi.

Oceniasz wykonanie usługi

Możesz podzielić się uwagami na temat warsztatu.
Oceniasz warsztat, jakość obsługi i usług.
Twoja ocena jest przekazywana do warsztatu.

Znajdź najbliższy warsztat i umów się na wizytę

w 5000 punktach sieci warsztatów Motointegrator Partner