Montaż układu klimatyzacji samochodowej

Umów wizytę
801 980 980 lub 22 714 11 11

Klimatyzacja jest podzespołem znacząco podwyższającym komfort podróży poprzez umożliwienie schłodzenia wnętrza samochodu w upalny dzień. Podnosi ona także bezpieczeństwo jazdy, gdyż poza schładzaniem powietrza także je osusza, co pozwala zapobiec zaparowaniu od wewnątrz szyb samochodu.

Klimatyzacja składa się z wielu elementów, takich jak kompresor napędzany od silnika samochodu, chłodnicy klimatyzacji, parownika zamontowanego w systemie nawiewu, filtra osuszającego, zaworu rozprężnego, akumulatora ciśnienia oraz różnego rodzaju przewodów łączących wszystkie części w jeden układ. We wnętrzu układu znajduje się czynnik roboczy, który jest sprężany przez kompresor, a następnie ulega rozprężeniu w parowniku powodując schłodzenie go i opływającego parownik powietrza z nawiewu. Układ napełniony jest także olejem, którego zadaniem jest smarowanie kompresora od wewnątrz oraz konserwowanie uszczelnień wszystkich części.

W samochodach nie wyposażonych fabrycznie w klimatyzację możliwe jest zamontowanie tego układu z zastosowaniem oryginalnych części lub zestawów innych producentów dedykowanych do montażu w danym modelu samochodu. Operacja taka wymaga ingerencji w układ elektryczny, zamontowania kompresora i chłodnicy zwanej skraplaczem oraz wmontowania do układu wentylacji parownika. Konieczne jest także zamontowanie we wnętrzu auta włącznika klimatyzacji oraz wielu innych elementów.

W dzisiejszych czasach klimatyzacja nie jest już luksusem, a koszt jej zamontowania nie jest wygórowany. Warto rozważyć ten krok, jeśli chcemy cieszyć się chłodem we wnętrzu naszego pojazdu.

Składasz zapytanie

Które usługi warsztatowe Cię interesują? Kiedy i gdzie pasuje Ci wizyta w warsztacie?

Oddzwaniamy z wyceną

Nasz konsultant proponuje Ci jeden z naszych warsztatów, a następnie ustalasz termin i koszt.

Oceniasz wykonanie usługi

Jeśli chcesz podzielić się uwagami na temat
warsztatu - oceniasz warsztat i usługę.

lub zadzwoń:
801 980 980 / 22 714 11 11

Znajdź najbliższy warsztat i umów się na wizytę

w 5000 punktach sieci warsztatów Motointegrator Partner

Masz pytania? Zadzwoń

801 980 980 lub 22 714 11 11